TR EN
TAKİP EDİN

SÜREÇLERİMİZ

Süreçlerimiz
#PamuktanMükemmelliğe - Ama Nasıl?
RECHERCHE pamuğu numuneleri, sürdürülebilir üretimi koruyan Better Cotton Initiative Organizasyonu sertifikasına sahip çiftçilerden özenle seçilir. Ön test sonuçlarına göre satın alma süreci başlar. Böylece kusursuz “üretim” için kusursuz “hammadde” seçilir.
1
Üzgün Olmaktansa Mükemmel Olmak Daha İyi
Ön onayı alınan pamuk balyaları Beyşehir'deki dikey fabrikamıza ulaştığında daha kamyonlardan çıkarılmadan önce ikinci aşama için rastgele numune yöntemiyle bir kez daha test edilir. Hammadde deposuna yalnızca mükemmel pamuklar ulaşır.
2
Ev Gibisi Yok
Homojen karışım reçetesine göre pamuk balyaları iplikhane deposuna yerleştirilir. Pamuk balyaları yetiştikleri bölgenin iklim koşullarına uygun sıcaklık ve nem ortamında saklanır.
3
İlerlemeye Devam
Harman hallaçta pamuk açma, temizleme ve karıştırma sürecinden geçer. Daha sonra tarak makinelerinde taranarak şerit formuna dönüştürülür.
4
Paketlenmiş ve Hizmete Hazır
40.000+ iğ kapasitesine sahip iplik tesisimizde, yüksek teknolojiye sahip 175 makine ile yılda 4.500 ton iplik üretiilmektedir. İplik tesisimize ulaşan ürünler, yapılacak ipliğin cinsine göre en uygun makinaların proseslerinden geçerek iplik hazırlık aşamasını tamamlar. Kompact Ring makinasında ortalama 110 km eğirme işlemi sonrasında iplik, Uster Quantum 3 teknolojisi ile bobinlere sarılır; geri dönüştürülebilir ambalaj malzemeleriyle paketlenir ve daha sonra örülmek üzere yola çıkar.
5
Mükemmel Çok Yönlülük
Yıllık 4000 ton ham kumaş üretebilen örgü tesisimiz kusursuz iplikleri işlemeye başlar. Kumaşın cinsine göre iplikler uygun örgü makinelerine yerleştirilir. Mayer'in yüksek teknolojisiyle donatılmış 25 adet yuvarlak örgü makinesinde Süprem, Vanizeli Süprem, Polar, 3-iplik, Pike, Ribana kumaşlar örülmeye başlanır.
6
Renkli Bir Yolculuk
Ortaya çıkan kusursuz kumaşlar, yıllık 3.000 ton boyama kapasiteli dikey tesisimize renklendirilmeye hazır şekilde ulaşır. Benzersiz reçetemizle hazırlanan boyalar, son teknoloji makinelerde kumaşlarımızla buluşur. Burada profesyonel ekibimizin gözetiminde boyanıp üretime hazır hale getirilir.
7
Minimum Atık
‘Minimum atık’ politikası kapsamında ayrıştırılan pamuk artıkları da üretime dahil edilir. Kusursuz geri dönüşüm makinemiz sayesinde pamuk israfını önlerken, kapasiteye göre yalnızca atık pamuk kullanılarak yılda 1.000.000'dan fazla giysi üretilebilmektedir.
8
Dünyayı Koruyoruz
Günümüz dünyasında hızlı olmak ve kaliteli üretim yapmak yeterli değildir. Üretirken insanlığın ve dünyanın çıkarlarını da gözetmemiz elzemdir. Çevreye duyarlı su arıtma tesislerimiz sayesinde fabrikamızda kullandığımız suyun tamamını tarıma kazandırıyoruz.
9
Doğan Güneş
Arık Bey olarak dikey tesislerimizde enerjiyi sürdürülebilir enerji kaynaklarından sağlamaya çok önem veriyoruz. Milyon doları aşan yatırımımızla fabrikamızda kullandığımız enerjinin neredeyse tamamını sadece güneş panellerimizden elde etmeyi başardık. Doğanın bize nezaketle sunduğu imkanları onu korumak için kullanıyoruz.
10
Hataya Yer Yok
Dikey fabrikamızın son durağı olan tekstil fabrikamız, 1000'den fazla makine ve üst düzey eğitimli işçi ile yılda 15.000.000 ürün üretme kapasitesine sahiptir. Ayrıca üretime paralel olarak 5.000.000 adet nakış ve 30.000.000 adet baskı işlemi uygulanabilmektedir.
11
Büyük Final: Kusursuzluk
Beyşehir'de 316.000 m2 arazi üzerine kurulu mutlu fabrikamız, son teknolojiye sahip 2000'den fazla makine ile yıllık 6 bin ton kusursuz pamuğu işleyerek 15.000.000 kusursuz ürün üretmektedir. En kaliteli numunelerin seçimiyle başlayan üretim serüveni burada dünya yolculuğuna hazırlanır.
12