TR EN
TAKİP EDİN

BİZ KİMİZ

1985 yılında kurulduğunda Arık Bey'in iki büyük hedefi vardı: Dünya standartlarında üretim yaparak Anadolu'da istihdam yaratmak ve tersine göç başlatmak. Arık Bey, 39 yılda bu iki hedefine ulaşmanın gururunu yaşıyor ve geleceğe emin adımlarla yürümeye devam ediyor.

Genel Bakış

Kurulduğumuz günden bu yana, teknolojiyi yakından takip etmek bizim öncelikli hedef hedeflerimizden biri oldu ve bu sayede bulunduğumuz sektörlerde daima yükselen bir firma olduk. Teknolojinin tüm olanaklarıyla uyum içinde çalışan entegre tesislerimiz ve geçmişimizden gelen 39 yıllık tecrübemizle geleceğimizi aydınlatıyoruz.

Değerli çalışma arkadaşlarımızın en büyük destekçilerinden biri olan Akıllı Fabrikamız sayesinde %1'in altında hata payı ile üretim yapıyoruz. Saatlik, günlük, haftalık üretim kapasitemizi ve termin sürelerimizi hesaplayan, süreçteki hataları dijital ortamda anında tespit edebilen sistemlerimiz sayesinde, en kısa sürede, en doğru şekilde, kaliteli üretim sağlıyoruz.

Pamuk üretiminin olumsuz çevresel etkilerini azaltmayı ve sektörün geleceğini daha güvenli hale getirmeyi amaçlayan, 2011 yılından bu yana bir üyesi olduğumuz Better Cotton Initiative (BCI) ile üreticilerimizi ve sektörümüzü destekliyoruz.

Fabrikamızdaki su arıtma tesisleriyle tarımda kullanılan suyun tamamını geri kazandırıyoruz. 1.500.000 €'nun üzerinde yatırımla tamamlanan güneş panelleri ile üretim sırasında ihtiyacımız olan enerjiyi elde ediyoruz. Yenilenebilir enerji kaynaklarından sağladığımız elektriğimiz ile üretim sürecinde kullandığımız enerjinin %63,7'sini dünyamıza zarar vermeden elde ediyoruz.

Kurulduğumuz günden bu yana 39 yıldır bize çalışmayı, sevgiyi, doğayı ve daha birçok değeri öğreten Beyşehir topraklarında 800'ü aşkın değerli yoldaşımızla pamuktan kusursuzu yaratmaya devam ediyoruz.